Přeskočit na obsah

AUTOTÁBOR 2020

Pamatujete si, jak jste jako malí jezdili na dětské tábory? A bavilo vás to? 

CoS Autotábor se uskutečnil 5. 7. 2020 v Jeseníkách a sestával se především ze setinové rallye dle šipkového itineráře. Před startem tzv. setinovky jsme však připravili tři záludné bodované disciplíny (slalom, výměnu kola na čas a jízdu zručnosti), na kterých jsme prověřili připravenost účastníků. 

Trasa setinové rallye byla připravena tak, aby bylo možné si ji užít v jakémkoli voze – na startovní čáře jsme měli Mazdu RX-7, Škodu Fabia nebo třeba Suzuki Vitara. Mezi úkoly na kontrolních bodech se tak účastníci Autotábora mohli projet třinácti kilometry serpentin s krásným asfaltem přes Červenohorské sedlo, zároveň ti odvážnější vyrazili na část trasy „pro drsňáky,“ aneb silnici v havarijním stavu s krásnými výhledy na Jesenicko.

Odpoledne jsme pak po dobrém jídle společně strávili v Osoblažské restauraci u Pub kvízu s automobilovou tématikou, na kterém se v případě dobrých znalostí podařilo některým posádkám získat cenný počet plusových bodů k finálnímu hodnocení. Vítězem CoS Autotábora se s rozdílem pouhého jednoho najetého kilometru navíc oproti itineráři a velmi dobrým výsledkům z doprovodného programu stal tým Fast&Courious startující v modré Škodě Fabia, následován týmem ASSTEEDEE v zelené Audi A4 a na krásném třetím místě RX Cup team v Mini.

Všem zúčastněným děkujeme za účast a těšíme se na Vás na další akci. Váš tým Call of South.