Česko 2021

O ZÁVODĚ

Člověk míní a koronavirová pandemie mění, takže v roce 2021 zůstáváme v Česku. Podnik Call of South nicméně bude – a bude to, jak bylo v plánu, orientační setinová rallye. Jen na rozdíl od jihu Evropy se bude konat v České republice, konkrétně v Pošumaví. Kde přesně, si zatím necháme pro sebe.

Hlavní věc, okolo které se to celé točí, je dojet do cíle etapy ve stanovený čas – Call of South je orientační setinová rallye, jinak též rallye pravidelnosti. V takovém podniku se hodnotí to, že se do cíle dostanete v co nejpřesnějším čase. To neznamená co nejrychleji, nýbrž co nejblíže k času stanovenému v roadbooku.

Call of South má i svou dobročinou stránku. Spolupracujeme se Spolkem Vlčí máky, který se stará o veterány české armády, ale i policie a dalších složek IZS. A zejména, ale nejen v náročných časech pandemie si práce policie, armády a zejména zdravotníků a lékařů velmi vážíme.

Čeká vás několik dní ježdění po krásách Pošumaví, různé drobné úkoly – a spousta náročné zábavy. Nečekejte luxusní hotely, čekejte luxusní zážitky.

TRASA

O trase vám zatím prozradíme jen to, že povede někudy v rámci Pošumaví. Trasa bude po asfaltu, takže si na ni můžete vzít i sportovní auta, když bude přát počasí, určitě i kabriolety.

Více se dozvíte později. A máte se na co těšit.

HODNOCENÍ

Protože to chceme udělat i trochu soutěživější, než jen “kdo dojede do cíle, vyhrává”, připravili jsme si pro vás i bodíky. Hodnotit se budou dvě věci – odchylka od stanoveného času dojezdu setinové rallye a splnění úkolů.

Je to jednoduché – na startu bude každá posádka mít 100 bodů. Za určitou odchylku od času se pár bodů odečte, za nesplnění úkolu se odečte dalších pár bodů. Kdo si udrží celou stovku, bude mu odměnou věčný život a nehynoucí sláva. Takový ale nikdo nebude, takže komu zůstane nejvíc bodů, vyhrává… ještě nevíme co, ale taky to bude stát za to.

V historii se vždycky našel – a na řadě míst světa dodnes najde – někdo, kdo vám chce vnutit svůj způsob života tak moc, že k tomu vezme do ruky zbraň, a když s ním nebudete souhlasit, klidně vás zastřelí. Ve střední Evropě jsme si tak nějak zvykli na to, že většina z nás nemusí sama bojovat za svou svobodu, protože to za nás udělají jiní. Ti, kteří to umí líp, a strach jim není cizí.

Tihle lidé se zpátky domů někdy vrátí v pořádku, někdy se šrámy fyzickými, někdy s psychickými. Někteří se taky nevrátí vůbec. My jsme vděční, že nasazují krky za to, aby se nám žilo dobře, tak, jak jsme zvyklí, že nasazují krky za naši svobodu. Tak jsme se rozhodli, že jim vzdáme hold, nějak jim pomůžeme, a to prostřednictvím spolku Vlčí máky.