Přeskočit na obsah

Člověk mínil a koronavirová pandemie měnila, což nás v roce 2021 donutilo zůstat znovu v Česku. Jelikož jsme nechtěli sedět doma, uspořádali jsme čtyřdenní orientační podnik v Pošumaví a na Klatovsku. 

Na rozdíl od setinové rallye, kterou byl Autotábor, byla v tomto případě hlavní věc dorazit do cíle etapy s co nejméně najetými kilometry – Call of South 2021 byla orientační rallye, jinak též rallye pravidelnosti. V takovém podniku se hodnotí, že si trasu naplánujete tak, abyste urazili co nejmenší vzdálenost. Pomáhá, když cestou nezabloudíte. Při orientační rallye nejde o to projet naplánovanou trasu co nejrychleji, nýbrž připravit si ji tak, aby byla celková vzdálenost co nejkratší, ale všechny body v roadbooku splněny.

V sobotu jsme pro uvolnění a eliminaci únavy z cesty k nám (znovu dorazili posádky, které to na akci měly přes 300 kilometrů) připravili čtyři záludné soutěže. Začali jsme tradičně slalomem, pokračovali prohlídkou vozidla před jízdou na čas, dále posádky poslepu parkovaly do garáže a na závěr jsme již tradičně rozdali špejle a vytyčili trasu pro jízdu zručnosti.

Jelikož je Pošumaví opravdu krásné, vybrali jsme různorodé body – někde se hodně chodilo, jinde jsme se podívali do historie a dokonce jsme měli možnost spatřit také vlky. Na startovním poli se znovu objevila různorodá vozidla – od krásné Škody 100, přes offroady a Mitsubishi Lancer až k obyčejné Octavii. Vítězem CoS Česko se s náskokem pouhého půl bodu oproti druhému Jižnímu Blocku stala posádka vozidla Jeep Grand Cherokee. Na krásném třetím místě se umístil tým Sheep Hazard se Škodou Octavia.

Všem zúčastněným děkujeme za účast a těšíme se na Vás na další akci. Váš tým Call of South.