Přeskočit na obsah

FAQ - BOSNA 2022

V této sekci najdete nejčastěji kladené dotazy ohledně orientační setinové rallye v Bosně a Hercegovině. Pokud zde nenajdete odpověď na svůj dotaz, neváhejte a napište nám – rádi ho zodpovíme.

Druhý ročník Call of South v Bosně a Hercegovině se uskuteční v termínu 1.7. až 9.7. 2023.

A proč právě tento termín? Na středu 5.7. a čtvrtek 6.7. totiž připadají státní svátky. To znamená, že v práci ušetříte dva dny dovolené. Za 3 dny dovolené si tedy užijete devítidenní objevování Bosny a spoustu zábavy k tomu.

Balkán je divočina a i přes to, že jeho značná část je součástí Evropské unie. I proto se tam dají najít nádherná místa zcela svobodně dostupná jakýmkoliv druhem dopravy, včetně démonizovaného automobilu. Taková, která jsou v Česku schovaná za závorami a zákazy vjezdu. A to nás láká.

Autem. Může být jakkoliv vysoké, jakkoliv velké, jakkoliv silné, jakkoliv šílené, může klidně mít i redukci. Místňáci tam jezdí dvojkovými Golfy. Inspiraci lze najít i v galerii z prvního ročníku soutěže.

Tolik, kolik má auto oficiálních sedadel. Křeslo na střeše se tedy nepočítá.

Samozřejmě. Kreativitě se meze nekladou. Myslete ale na to, že se může najít nějaký příliš horlivý policista, kterému se vaše úpravy nebudou líbit.

Ne, není, nebo aspoň ne primárně. Primárně je to roadtrip, cesta za poznáním jiné kultury, výlet do míst, kam vás cestovky nevezmou. Určitý soutěžní aspekt to však mít bude – orientační rallye obohacenou o bodované úkoly v každé ze tří etap. 

Nejste soutěživí? Nevadí. Pokud vám nejde o to být na bedně, znamená to jediné – nemusíte tolik koukat na tachometr a najeté kilometry, nebo být ve stresu, že zkratka oproti mapě nevypadá sjízdně.

Setinová rallye, jinak též jízda pravidelnosti, nemá mnoho společného s normální rallye, která občas běží v televizi, i když jde také o čas. Princip je ten, že na ujetí určité trati je stanovený nějaký čas a posádka se tomu času musí co nejvíce přiblížit. Body se strhávají, když přijedete do cíle později, ale i dříve, než za stanovený čas. Jinými slovy, je třeba mít průměrnou rychlost co nejblíže té, která odpovídá danému času.

Setinové rallye bývají vedeny po veřejných komunikacích, takže čas bývá stanoven tak, aby odpovídal projetí trati bezpečně, v mezích zákona a přiměřenou rychlostí. Je vhodné se pro ně vybavit nějakou přesnou časomírou a podrobnou mapou, příp. nějakým světlem, např. čelovkou, nemáte-li v autě funkční čtecí lampičky.

Nejsou nám ukradené osudy těch, kteří bojují za naši svobodu, za naše pohodlí. Rozhodli jsme se proto využít naší cesty k tomu, abychom jim nějak pomohli. Část peněz tak věnujeme na jejich podporu.

Když jsme se s nimi sešli, zapůsobila na nás šíře nejen toho, co pro veterány dělají, ale také toho, kterým veteránům pomáhají. Není to totiž jen o armádě; i služba u policie, hasičů či záchranářů je nesmírně náročná a nezřídka si vybírá svou daň jak na materiální a fyzické straně, tak i na psychice. A my jsme vděční za to, že když začne hořet, přijede to uhasit někdo, kdo tomu rozumí, a když si třeba zlomíme nohu, přijede nám pomoc někdo, kdo ví, co dělá.

super, kde se přihlásím?

Pokud ještě nejste přihlášeni, můžete to napravit v sekci “Přihláška.”
Ale protože jsme hodní, máte proklik zde:

Mohu mít další dotaz?

Určitě. Můžete nám napsat přes kontaktní formuláře zde na webu, nebo nás kontaktovat na našich sociálních sítích.