Přeskočit na obsah

FAQ

V této sekci najdete nejčastěji kladené dotazy ohledně orientační setinové rallye v Bosně a Hercegovině. Pokud zde nenajdete odpověď na svůj dotaz, neváhejte a napište nám – rádi ho zodpovíme.

Třetí ročník Call of South se uskuteční v termínu 29.6. až 7.7. 2023.

A proč právě tento termín? Na 5.7. a 6.7. totiž připadají státní svátky. To znamená, že v práci ušetříte dva dny dovolené.

Balkán je divočina a i přes to, že jeho značná část je součástí Evropské unie. I proto se tam dají najít nádherná místa zcela svobodně dostupná jakýmkoliv druhem dopravy, včetně démonizovaného automobilu. Taková, která jsou v Česku schovaná za závorami a zákazy vjezdu. A to nás láká.

Autem nebo na motorce. Je to úplně jedno. Trasu skrze body si namotáte dle schopností vašeho vozu a posádky. Místňáci ale všude jezdí třeba dvojkovými Golfy. Inspiraci můžete hledat třeba i v galerii z předchozích ročníků.

Tolik, kolik má auto oficiálních sedadel. Křeslo na střeše se tedy nepočítá.

Samozřejmě. Úpravy ale nesmí být na úkor bezpečnosti účastníků silničního provozu. Každé auto musí od nás před startem dostat „zelenou“ na technické přejímce. Pokud máte pochybnosti, stačí napsat a vše dořešíme.

Je a není. Primárně je to roadtrip, cesta za poznáním jiné kultury, výlet do míst, kam vás cestovky nevezmou. Určitý soutěžní aspekt to však mít bude – orientační rallye obohacenou o bodované úkoly v každé ze tří etap. 

Nejste soutěživí? Nevadí. Pokud vám nejde o to být na bedně, znamená to jediné – nemusíte tolik koukat na tachometr a najeté kilometry, nebo být ve stresu, že zkratka oproti mapě nevypadá sjízdně.

Orientační rallye, jak název napovídá je v první řadě o orientaci. Na každou etapu dostanete itinerář a v něm souřadnice bodů. Vaším úkolem je z těchto sestavit trasu tak, abyste najeli co nejméně kilometrů a zároveň splnili všechny úkoly v etapě.

Určitou roli hraje také čas, ale vzhledem k tomu že se vše odehrává v rámci normálního silničního provozu, bývá stanoven tak, aby odpovídal projetí trati bezpečně, v mezích zákona a přiměřenou rychlostí. Je vhodné se pro ně vybavit nějakou přesnou časomírou a podrobnou mapou, příp. nějakým světlem, např. čelovkou, nemáte-li v autě funkční čtecí lampičky.

Nejsou nám ukradené osudy těch, kteří bojují za naši svobodu, za naše pohodlí. Rozhodli jsme se proto využít naší cesty k tomu, abychom jim nějak pomohli. Část peněz tak věnujeme na jejich podporu.

Když jsme se s nimi sešli, zapůsobila na nás šíře nejen toho, co pro veterány dělají, ale také toho, kterým veteránům pomáhají. Není to totiž jen o armádě; i služba u policie, hasičů či záchranářů je nesmírně náročná a nezřídka si vybírá svou daň jak na materiální a fyzické straně, tak i na psychice. A my jsme vděční za to, že když začne hořet, přijede to uhasit někdo, kdo tomu rozumí, a když si třeba zlomíme nohu, přijede nám pomoc někdo, kdo ví, co dělá.

super, kde se přihlásím?

Pokud ještě nejste přihlášeni, můžete to napravit v sekci “Přihláška.”
Ale protože jsme hodní, máte proklik zde:

Mohu mít další dotaz?

Určitě. Můžete nám napsat přes kontaktní formuláře zde na webu, nebo nás kontaktovat na našich sociálních sítích.