Napsali o nás

Autotábor - Trinom

Jak si někteří jistě všimli, tak v posledních letech narůstá na oblibě cestování do neznámých krajin formou road tripu. Někteří vyhledávají zatáčkovité okresky horských průsmyků, jiní zase terén ke zdolání. Do té druhé patří velmi oblíbené akce typu Pothole Rodeo či Gumbalkán a nově i Call of South se svými cestami po Bosně. Bohužel kvůli současné situaci museli organizátoři letošní akci odpískat, což jim ale nezabránilo vymyslet náhradní řešení – Autotábor. 

Plány na léto? Vyrazte do Bosny za dobrodružstvím, poznáním i charitou!

“Koupit si v katalogu dovolenou, nechat se na ni odvézt a pak týden kynout na pláži umí každý. My chceme pro léto 2020 něco jiného – něco, při čem se budeme muset vážně snažit, abychom někam dojeli, a při čem se zároveň něco dozvíme o místě, kde se pohybujeme. Chceme jet do Bosny a Herzegoviny a tam objevovat místa skrytá, ale i dobře viditelná. A v každém případě zajímavá,” říkají organizátoři orientační setinové rallye Call of South, která se pojede 4. až 12. července 2020.

Setinová rally uctí padlé v Bosně a Hercegovině a pomůže veteránům

Rally nemusí být jen rychlostní a v závodních speciálech. Stále populárnější jsou amatérské závody, které se více podobají poznávacímu zájezdu. Na takový road trip vyrážíte s přáteli v obyčejném vozu, na záchytné body přijíždíte na čas a nechybí úkoly vyhrazené pro poznávání místní kultury a přírody. Přesně tak je postavena Call of South, která má navíc charitativní podtext spojený s vojenskými veterány. Registrovat se můžete právě nyní.

Call of South se pojede skrz jednu z nejmladších zemí v Evropě

Účastníci v autech s pohonem jedné nápravy procestují Bosnu a Hercegovinu křížem krážem. Závod, který pořádají Pavel Kocián a Arben Tafallari, má ale i dobročinnou stránku. Startovné půjde na podporu spolku Vlčí máky, který pomáhá těm, kdo zasvětili život službě vlasti a společnosti.

S organizátory rallye Call of South si ve studiu Českého rozhlasu České Budějovice povídala moderátorka Hanka Šoberová.

Call of South 2020: Vyrazte s námi do neznámé země na dobrodružnou expedici a podpořte dobrou věc

Call of South je orientační setinová rallye v Bosně a Hercegovině, která stovce posádek ukáže krásy země Čechům téměř neznámé. Přispěje také spolku Vlčí máky, který pomáhá nejen českým válečným veteránům ve svízelné situaci.

A protože se nám tahle akce moc líbí, redakce Autowebu vyrazí do Bosny také. Připojíte se? 

Call of South: neznámá země, skvělá dovolená a podpora dobré věci

Call of South je orientační setinová rallye v Bosně a Hercegovině, která stovce posádek ukáže krásy země Čechům téměř neznámé. Přispěje také spolku Vlčí máky, který pomáhá nejen českým válečným veteránům ve svízelné situaci.