Napsali o nás

Plány na léto? Vyrazte do Bosny za dobrodružstvím, poznáním i charitou!

“Koupit si v katalogu dovolenou, nechat se na ni odvézt a pak týden kynout na pláži umí každý. My chceme pro léto 2020 něco jiného – něco, při čem se budeme muset vážně snažit, abychom někam dojeli, a při čem se zároveň něco dozvíme o místě, kde se pohybujeme. Chceme jet do Bosny a Herzegoviny a tam objevovat místa skrytá, ale i dobře viditelná. A v každém případě zajímavá,” říkají organizátoři orientační setinové rallye Call of South, která se pojede 4. až 12. července 2020.

Setinová rally uctí padlé v Bosně a Hercegovině a pomůže veteránům

Rally nemusí být jen rychlostní a v závodních speciálech. Stále populárnější jsou amatérské závody, které se více podobají poznávacímu zájezdu. Na takový road trip vyrážíte s přáteli v obyčejném vozu, na záchytné body přijíždíte na čas a nechybí úkoly vyhrazené pro poznávání místní kultury a přírody. Přesně tak je postavena Call of South, která má navíc charitativní podtext spojený s vojenskými veterány. Registrovat se můžete právě nyní.

Call of South se pojede skrz jednu z nejmladších zemí v Evropě

Účastníci v autech s pohonem jedné nápravy procestují Bosnu a Hercegovinu křížem krážem. Závod, který pořádají Pavel Kocián a Arben Tafallari, má ale i dobročinnou stránku. Startovné půjde na podporu spolku Vlčí máky, který pomáhá těm, kdo zasvětili život službě vlasti a společnosti.

S organizátory rallye Call of South si ve studiu Českého rozhlasu České Budějovice povídala moderátorka Hanka Šoberová.

Call of South 2020: Vyrazte s námi do neznámé země na dobrodružnou expedici a podpořte dobrou věc

Call of South je orientační setinová rallye v Bosně a Hercegovině, která stovce posádek ukáže krásy země Čechům téměř neznámé. Přispěje také spolku Vlčí máky, který pomáhá nejen českým válečným veteránům ve svízelné situaci.

A protože se nám tahle akce moc líbí, redakce Autowebu vyrazí do Bosny také. Připojíte se? 

Call of South: neznámá země, skvělá dovolená a podpora dobré věci

Call of South je orientační setinová rallye v Bosně a Hercegovině, která stovce posádek ukáže krásy země Čechům téměř neznámé. Přispěje také spolku Vlčí máky, který pomáhá nejen českým válečným veteránům ve svízelné situaci.